Скільки коштують вантажоперевезення по Україні, залежить від виду транспорту, типу вантажу, термінів доставлення. У нашій країні можливе використання таких видів вантажного транспорту:

До кожного виду прийнятні свої плюси. Найчастіше у доставленні продукції бере участь кілька видів транспорту, особливо якщо йдеться про міжконтинентальне сполучення. В Україні найпопулярнішими є перевезення автомобілями. Площа нашої країни дозволяє доставити товар вантажівками у будь-який населений пункт протягом кількох днів.

Вартість перевезення різними видами транспорту

Скільки коштує перевезення негабаритного вантажу та які особливості автотранспортувань?

Скільки коштують міжміські вантажні перевезення на машині необхідного об’єму та вантажопідйомності, вам підкаже оператор автотранспортної компанії. Буде розрахована вартість проїзду завантаженої машини за 1 км або використання техніки за годину. У ціну будуть включені всі витрати на організацію процесу. Базово до таких відносяться:

Додатково може оплачуватись час завантаження/вивантаження, подання машини, простої, сезонність, напрямок. Тому самостійно передбачити, скільки коштує перевезення вантажу на фурі – складно. Не варто забувати про потребу у вантажниках та про оплату їхньої праці.

Якщо вас цікавлять негабаритні перевезення, то до статей витрат потрібно додати націнку за нетиповий вантаж, знадобиться обов’язкова допомога стропальника. Залежно від типу вантажу може знадобитися підіймальний кран. Негабаритний вантаж найчастіше перевозять тралами, яким допустимо пересуватися дорогами лише у світлий час доби у супроводі поліцейської машини та з увімкненими маячками.

Потрібно розуміти всі вихідні дані вантажу, відстань, терміновість, щоб розрахувати, скільки коштують вантажні перевезення. Звичайно ж, містом використовується виключно автотранспорт, тому що це єдиний спосіб доставити товар від дверей до дверей. Автомобіль не прив’язаний до системи міжнародного руху, тому вільний у маневрах, має більшу доступність до пунктів завантаження/вивантаження.

Скільки коштують вантажні перевезення на далекі відстані?

Найдешевше, але найтриваліше за часом доставлення – морем. І ця вартість складається з таких оплат:

  1. Ціна перевезення упакованого товару в порт та з порту за місцем прибуття одержувачу.
  2. Портове обслуговування, навантаження/розвантаження, внесок на безпеку, податок на вагу, оплата бункерного пального тощо.
  3. Фрахт чи оренда місця на судні.
  4. Митні збори.

Ціна на фрахт формується з урахуванням типу вантажу, маршруту, паливних витрат. Залежить від типу пакування та кріплення. Враховуються додаткові надбавки за небезпечні вантажі, агентська комісія, валютна конвертація.

Додаткові витрати можуть з’явитися через проходження протоки Босфор, при маршрутах через зони, які контролюються «піратами», за розвантаження у високий сезон у Британії, в Азійських портах, за зледеніння судна. Сьогодні морський фрахт став дещо схожим на продукт біржі. Тому спеціалізовані логістичні агенції стежать за появою пропозицій на дешеві напрямки. Тобто однозначно відповісти, скільки коштує перевезення вантажу морським транспортом – складно. Кожен запит індивідуальний.

Найшвидшим на далекі відстані вважається авіасполучення. Головною складовою тарифу у цьому випадку є вартість перевезення літаком. Далі додаються мита, внески, такі як аеропортовий та паливний збори.

Для аеропорту тип товару має значення. Вибухонебезпечний вантаж без спеціальних державних наказів не піднімуть у небо. Такса за використання великої кількості пального є актуальною для далеких перельотів. Платно обійдеться оформлення агентської накладної. Перебування вантажу на території аеропорту також оплачується.

Скільки коштує перевезення вантажу поїздом?

Складність у тому, що залізничні колії контролюються АТ «Укрзалізниця», оформити перевезення без його втручання неможливо. Існують послуги, де можна зробити попередній прорахунок. На тариф впливає об’єм, вага, тип товару, швидкість, відстань, час постачання.

Це актуальний вид логістики великих експортерів, гірничодобувної, хімічної галузей, металургії, паливної промисловості, сільського, лісового господарства та інших сировинних підприємств.

Незважаючи на те що поїзд їде швидко та без перехресть, у графіку руху закладені простої. Документообіг теж нелегкий. Зате це найзручніші сухопутні перевезення важких вантажів на далекі відстані. Скільки коштують залізничні вантажоперевезення, вам можуть підказати в логістичній компанії.

Ви можете передбачити, яким видом транспорту вигідно доставити або отримати вантаж. Повідомлення між материками можливо морем або небом. По воді йдуть важкі об’ємні речі, літаками – поштучні дорогі екземпляри, товари, що швидко псуються. Товарняками на величезні відстані здійснюють внутрішньоматерикові перевезення великого об’єму та ваги. Автомобілі розвозять продукцію невеликими партіями адресатам.