Після вибору транспорту для перевезення вантажу необхідно потурбуватися про його безпеку в дорозі – визначити та розрахувати оптимальний варіант фіксації. Надійне кріплення вантажів на тралі запобігає їхньому сповзанню з платформи (зокрема, у бік кабіни) під час маневрів і перекиданню автотранспорту на поворотах. Особливої уваги вимагають перевезення тралом важких і надважких вантажів.

Секрети безпеки для перевезення вантажів на тралі

Кріплення вантажів на тралі: як зафіксувати вантаж на тралі

Спеціалісти визначають спосіб фіксації вантажу на тралі індивідуально відповідно до його параметрів: типу, ваги, габаритів, центру ваги тощо. У будь-якому разі обрана система повинна мати підвищені показники міцності та зносостійкості, бути зручною та простою в застосуванні, підходити для конкретного різновиду вантажу.

Вантажоперевезення на тралі виконують за допомогою спеціального обладнання:

  1. Ретчетів (ланцюгових стяжок). Застосовуються для обв’язування вантажів. Плюс ретчетів – можливість працювати з ними однією рукою незалежно від різновиду натяжного механізму (буває важільним чи храповим).
  2. Талрепів (стяжок). Слугують для натягування та регулювання натягу ланцюгів і канатів. Вони різняться за масою натягу (від кількох кілограмів до десятків тонн), тому відповідний тип талрепів легко підібрати для будь-якого вантажу.
  3. Кріпильних ланцюгів. Забезпечують надійну фіксацію завдяки підвищеній зносостійкості. Ланцюги не втрачають початкових характеристик під дією різних агресивних чинників (вологи, опадів, УФ тощо). Довжину підбирають відповідно до габаритів вантажу та стягують за допомогою талрепів і ретчетів.

Розрізняють два способи, як закріпити вантаж на тралі. Перший варіант – стяжки чіпляють до точок кріплення на самому предметі перевезення та техніці. Другий варіант – ланцюги перекидають через вантаж і в’яжуть навхрест, коли немає точок опори. За потреби використовують кілька комплектів кріпильних ланцюгів.

Які вантажі можна перевозити тралом

Зручність перевезення великогабаритних вантажів тралами пояснюється простотою та доступністю платформи цієї техніки для вантажно-розвантажувальних робіт. На її дні розташовуються спеціалізовані кріплення для надійної фіксації будь-яких вантажів. Так, за допомогою тралів безпечно та швидко транспортують спецтехніку, яка не може самостійно долати великі відстані (с/г, для дорожніх робіт тощо), металеві конструкції, промислове обладнання, запчастини для об’єктів енергетики, модульні споруди тощо.

Якщо ви не впевнені у виборі транспорту, можна проконсультуватися зі спеціалістом EA-Logistic, які вантажі можна перевозити тралом.

Трали для перевезення надважких вантажів

Наша транспортна компанія надає трали для перевезення надважких вантажів: яхт, катерів, автобусів, трамваїв, великої с/г техніки, габаритного промислового обладнання, каркасних будинків, вагонів, контейнерів, труб тощо.