Що входить до вартості перевезення вантажу?

Оскільки процес транспортування вантажів складається з багатьох нюансів, це довгий ланцюжок, який зачіпає міжнародне право, різні види транспорту, пункти завантаження та розвантаження. Тому варто звертатися до комплексної логістичної компанії, яка знає з досвіду, як розрахувати перевезення вантажу.

Розрахунок вартості вантажоперевезення

А для глобального розуміння розповімо, від чого залежить вартість вантажоперевезення:

Як розраховується вартість вантажних перевезень автомобільним транспортом?

Це нам видається краще за все. Вантажівки використовуються повсюдно. Це наче початкова та кінцева стадії в мультимодальній логістиці. З їхньою допомогою виконується доставлення від дверей до дверей, зазвичай вчасно. На її організацію потрібно найменше часу, але й розміри одного постачання не можуть перевищувати 40 тонн. За вартістю за одиницю об’єму чи ваги на 1 км – це найдорожчий вид транспорту. Тариф формується за кілометраж або за час використання транспортного засобу.

Тариф на перевезення вантажів по Україні складається з амортизації автомобіля, оплати роботи водіїв, мита та дозволів на перевезення вантажів різних видів, страхування, напрямків перевезення, маршруту та наявності ділянок платних доріг, терміновості та сезону. Практикується пошук попутних перевезень. Вони трапляються, коли машина йде у напрямку з вільним місцем і могла б щось підвезти по дорозі.

Для негабаритних, великовагових позицій використовуються додаткові доплати за фрахт. Додається вартість дозволів, супроводу з мигалками, допустиме транспортування лише у світлий час доби. Так що на далекі відстані може додатися ночівля персоналу та стоянка техніки. Для міжнародних перевезень додається потреба у придбанні міжнародного страхового поліса та збирання митного пакета документів.

Цікаво спостерігати, як формується ціна на перевезення вантажів залежно від дня тижня. Ближче до вихідних та на вихідні загальний тариф буде нижчим. На початку тижня перевізники також шукають нагоди виїхати на прибутковий активний напрямок. Згідно зі статистикою, «найдорожчими» днями заведено вважати середину робочого тижня.

Вантажоперевезення по Україні в комплексі

Замовити машину, водія та фрахт – цього мало. Може виникнути потреба у додаткових послугах:

 1. Залучення вантажників, які занесуть та винесуть весь вантаж. По-перше, в/з машини. По-друге, «до рук» одержувачеві. Таку роботу повинні виконувати акуратні люди, які відповідають за збереження товару.
 2. Експлуатація механічних пристроїв у вигляді навантажувачів, конвеєрів, транспортерів та ін. Зазвичай робота таких апаратів надається в оренду.
 3. Послуги такелажників. Це люди зі спеціальною освітою, які відповідають за кріплення вантажу, що має прямий вплив на безпеку руху фури.
 4. Використання вантажопідйомної техніки, яка встановлює негабарит на трали, вантажить бетонні вироби до бортового кузова.
 5. Упакування товару згідно із заданими нормами. Сипучі та пресовані матеріали краще розфасовувати у паперову чи поліетиленову тару. Цінні, об’ємні товари кріплять до палет, щоб не їздили причепом. Рідкі вантажі перевозять у цистернах. Для активних хімічних речовин обов’язкове використання призначеної бочки, покритої спеціальною емаллю. Сипучі вантажі середньої та великої фракції засипають у контейнер або у бортовий причіп і тентують з дотриманням температурного режиму всередині.

Як правильно розрахувати вартість перевезення вантажу?

Принциповою відмінністю автомобільного транспорту від інших стала можливість перевезти маленькі об’єми швидко, прямо за адресою призначення. Машини перевозять вантаж у порти, на залізничні вузли навантаження. Вони допомагають скомплектувати більш глобальне перевезення.

Які ж розцінки формуються на вантажні перевезення автомобілями в результаті:

 1. Транспортування негабаритного, вибухонебезпечного, температурозалежного, токсичного вантажу буде дорожче звичайного.
 2. Додатково оплачується подання автомобіля та його простій.
 3. Відвідування додаткових пунктів завантаження впливає на формування вартості.
 4. Розтентування та верхнє завантаження автомобіля потребує додаткових зусиль. Ця робота водія оплачується додатково.
 5. Маршрут перевезення також впливає на ціни. Горбиста місцевість, неякісний асфальт уповільнює швидкість руху та провокує інтенсивніший знос ходової автомобіля. Рух через велике місто супроводжується додатковою витратою пального, втратою часу. За проїзд платними автобанами платить також замовник.
 6. Для експорту товару потрібно заплатити за оформлення експортної декларації, додатково потрібна фінансова гарантія.

Тепер ви знаєте, як правильно розрахувати вартість вантажоперевезення. Для отримання точної суми за послуги автотранспортній компанії слід надати максимально точний перелік нюансів.