Перевезення сипучих вантажів: що це?

Кожне виробництво рано чи пізно ставить питання логістики готової продукції або компонентів для її виготовлення. Як правильно перевозити сипкі вантажі, потрібно чітко розуміти ще перед початком транспортування. Йдеться про речовини розсипчастої консистенції, які вимірюються частіше об’ємними мірками – кубометрами чи показниками маси – тоннами. Для їх перевезення використовують спеціальний вантажний транспорт, часто трапляються моделі зі специфічною будовою кузова. До таких відносяться: цистерни, самоскиди, причепи та напівпричепи-контейнеровози.

Особливості перевезення сипучих вантажів

Яким способом слід проводити навантаження та вивантаження сипучих вантажів?

Специфіка процесу залежить від типу речовини. Велику популярність має транспортування будівельних матеріалів: щебеню, піску, асфальтної крихти, гравію, керамзиту, ґрунту тощо.

Профільні підприємства цікавить перевезення сипучих вантажів з агресивним середовищем. Йдеться про хімічні добрива. Харчова промисловість постійно потребує логістики борошна, солі, цукру, зерна. У паливній галузі до таких належать вугілля, торф.

Спосіб завантаження таких продуктів суттєво залежить від фракцій:

Через те що такому товару характерні значні об’єм та маса, тому процес навантаження і вивантаження вимагає особливої ​​уваги. Він підв’язаний під енергоресурс. Виділяють 2 типи навантажень:

  1. Насипне – фракція засипається зверху на току елеватора, з буфера комбайна, з рукава. Вивантаження відбувається шляхом підняття кузова, ковшем. Для однорідних продуктів, без упакування, в кузові вантажівки. Часто їх тентують зверху, щоб на швидкості вантаж не роздувався вітром, не мокрів.
  2. Навальне – для продуктів з більшими фракціями. До таких належать продовольчі товари, кускова руда, вугілля та ін. Логістика виконується за допомогою бортового транспорту. Найчастіше завантаження здійснюють навантажувачі, грейферні крани або транспортери. Для розвантаження необхідні спеціалізовані термінали.

Яких вимог необхідно дотримуватися при завантаженні та розвантаженні сипучих вантажів:

  1. Облік типу речовини, яка перевозиться, дуже важливий. Потрібно виключити її нагрівання від сонця та самозаймання. Для цього обмежують контакт із киснем, створюють відведення тепла, обов’язковий загальний контроль температурного режиму.
  2. Не можна, щоб загальна маса виступала за краї бортів кузова.
  3. Необхідний рівномірний розподіл навантаження на обидві осі.
  4. Упакований вантаж повинен запобігати саморуху під час їзди.
  5. Важкі предмети невеликого об’єму слід встановлювати у передній частині борту.
  6. Висота вантажівки з вантажем не повинна перевищувати 3,8 м.

У чому перевозять сипкі вантажі?

Перевезення навальних вантажів переважно виконується самоскидами. Вони обладнані гідравлічним підіймальним механізмом кузова. Можуть бути з відкритим або із закритим причепом. Це швидко та просто.

Пилоподібну фракцію виробник може розфасовувати для спрощення логістики та продажу. До того ж так відбувається менше втрат та забруднення речовини. Для такого вантажу використовуються контейнеровози.

Цистерни та причіпні контейнери застосовують для харчових, хімічних товарів, яким важливо зберегти вологість, захистити від сміття. У цих машинах перевозять небезпечні вантажі з особливими правилами транспортування.

Норми для успішної логістики продукції

Потрібно пам’ятати, що машина з вантажем – це учасник загального трафіку, тому одного професіоналізму при водінні авто від водія буде недостатньо. Для вдалого транспортування сипких вантажів повинні витримуватися такі правила:

  1. Використання вантажівки з відповідними властивостями для фізико-хімічних особливостей товару, що перевозиться.
  2. Проведення правильного завантаження згідно з технологічними вимогами.
  3. Дотримання температури на дорогах.
  4. Уникнення перевантажень транспортного засобу.

Особливості всіх речовин, які перевозяться, прописані регламентом, де допускаються норми зміни ваги та об’єму відповідно до їхньої поведінки під час транспортування:

  1. Можлива зміна фізичних властивостей. Зміна загального об’єму завантаження свідчить про усадку, зменшення ваги – про усихання. Актуально для зерна та піску.
  2. Спостерігається зміна хімічних властивостей. Характерно для деяких продуктів після перебування в умовах підвищеної вологості, перегрівання, займання. І тому необхідно проконтролювати створення ізоляційних умов від небезпечного чинника.
  3. Вплив на екологію. Стосується хімічно активних речовин.

Перевезення сипких вантажів потребує професіоналізму автотранспортної компанії EA-LOGISTIC. Транспортування – це окремий етап у житті вантажу, який впливає на його подальшу реалізацію.