Міжнародні вантажоперевезення у технічному виконанні проходять ідентично у всьому світі. Більше часу займає сертифікація товару, отримання дозволів та ліцензій на виконання транспортних послуг між країнами. У декого виникає страх перед усім обсягом робіт, проте вивчити ситуацію з фахівцем набагато легше, і відсутність помилок гарантована.

Що потрібно знати про міжнародні перевезення?

Якщо ви плануєте просто надіслати посилку, то які документи потрібні для вантажних перевезень до Європи в такому випадку, проконсультує співробітник логістичного агентства. Ви повинні розуміти, що ваш товар має пройти контроль на митниці, відповідати зазначеним даним у накладній. Якщо це комплектний рейс, ви отримуєте можливість обговорити і відредагувати маршрут.

Дуже важливим є досвід автотранспортної компанії. Володіння досконало англійською допоможе уникнути незрозумілих ситуацій, збоїв графіка. Віддавайте перевагу грамотним операторам, які є висококваліфікованими в цьому напрямку. Не забувайте також про важливість страхування. Краще заплатити трохи більше, але отримати гарантовані виплати у непередбачених ситуаціях.

Як отримати дозвіл на міжнародні перевезення вантажів?

Дозвіл – це і є ліцензія. Отримавши такий документ, ви набуваєте повного права займатися легальною діяльністю. Процес оформлення витратний за часом, що вимагає юридичної освіти, навичок у роботі з документами та постійного контролю. Залежно від того, які види дозволів на міжнародне перевезення вантажів існують, на території України доступні такі типи ліцензій з визнанням в інших країнах:

Для виходу на міжнародний ринок потрібен щонайменше 3-річний досвід роботи з ідентичними товарами на території України, з наявністю офіційного державного дозволу на ведення діяльності. Один транспортний засіб може використовуватися лише одним ліцензіатом.

Що потрібно водієві для міжнародних перевезень?

Для швидкого та безпроблемного проходження митного контролю водій повинен мати готовий пакет документів на себе, автомобіль, вантаж. Логістична компанія знає, які потрібні документи для міжнародних перевезень, тому має підготувати водієві:

  1. Товарно-транспортну накладну міжнародного зразка CMR. Вона є продовженням узгодженого договору доставлення товару. Містить дані про товар, місця попереднього та майбутнього зберігання, опис тимчасових рамок та дат. Вказані реквізити логістичного агентства. Формується у 3 примірниках. Вона виписується окремо для кожного рейсу.
  2. Книжку МДП – це документ Carnet TIR у вигляді книжки з листами-талонами, які відриваються при кожному міжнародному рейсі та супроводжують вантаж між митницями учасників перевезення. Ця система працює більш ніж у 50 країнах, визнається всіма контролюючими органами. Головними вимогами є пломбування контейнерів, виключення доступу до товару. 
  3. Страхування автомобіля, вантажу, водія.
  4. Документи на засіб перевезення у вигляді технічного паспорта та карти техогляду, дорожній лист з даними про маршрут, відстої.
  5. Посвідчення водія міжнародного зразка, закордонний паспорт, ліцензія компанії на провадження діяльності відповідно до типу вантажу, копія трудового договору та дозвіл на експлуатацію транспортного засобу цим водієм.

За великим рахунком, це все, що потрібно для вантажних перевезень до Європи. Пам’ятайте, всі документи, потрібні для міжнародних перевезень, мають бути складені англійською мовою та відповідати вимогам документообігу сторони, яка приймає.

Яким документом супроводжуються вантажі під час міжнародного перевезення залізничним транспортом?

Відповідно до нормативної бази України, всі перевезення залізничним транспортом виконуються за наявності залізничної накладної. Вона надається на станції завантаження. Іншими складовими пакета документів є квитанція про отримання вантажу та відповідність заявленим описам, колійна відомість та її корінець.

Накладна є частиною договору перевезення вантажу. Він укладається між стороною, що відправляє товар, та перевізником, де також вказується одержувач. Для залізниці це гарантія отримання сплати за надану послугу. До накладної вноситься інформація про довантаження/перевантаження/зміну колісних пар.

Про всі нюанси вас проконсультує менеджер логістичної компанії, оскільки особливості типу речовин, що перевозяться, можуть вимагати додаткової сертифікації, ліцензій на право продажу/купівлі. Залежно від напряму може виникнути потреба у додаткових реєстраціях та підтвердженнях.