Для будь-якого виду вантажу передбачений певний транспортний засіб. З кожним роком модельний ряд автомобілів змінюється, тому заявити про один або кілька універсальних варіантів важко. Розглянемо, які машини здійснюють перевезення вантажів по Україні, та що може запропонувати їхній потенціал.
Очевидно, щоб визначитися, яку машину купити для вантажоперевезень краще, потрібно чітко розуміти властивості вантажу, об’єм, способи навантаження та розвантаження. До цього додаються експлуатаційні особливості автомобіля, вартість обслуговування.
Якими видами автотранспорту здійснюють вантажні перевезення по Україні?
Існує багато параметрів, якими виділяють різновиди транспортних засобів.
За вантажопідйомністю:
- Малотоннажні – до 2 тонн – звична «ГАЗель», випробуваний часом Ford Transit, Volkswagen Crafter, який не підводить в експлуатації.
- Середньотоннажні – 2–5 тонн – ГАЗ-3309, південнокорейський Hyundai HD 120, Isuzu ELF 9.5.
- Великотоннажні – 5–16 тонн – КамАЗ-6520.
- Особливо велика вага – від 16 тонн – МАЗ-5440, MAN TGS.
За типом кузова:
- Закритий – під тентування, рефрижератор, з металевого корпусу, ізотермічний.
- Відкритий – платформа для контейнерів, трали, бортовий, низькорамний.
- Спеціальний – індустріальні автомобілі з кузовом чіткого призначення: сміттєвози, цистерни, автобетонозмішувачі та ін.
Яку краще взяти машину для перевезення вантажів, видно приблизно з цих класифікацій. Вони виділяють основний напрямок діяльності транспортного засобу. Відомі призначення, об’єм завантаження, технічні умови перевезення.
Закриті типи:
- Тентований кузов – це тип бортового напівпричепа або фургона, у якого на каркасні розпірки натягнутий тент. Це міцний матеріал, здатний витримати будь-які погодні умови, захистити товар, який перевозиться, від води, сонця та непотрібних поглядів.
Великими плюсами є:
- доступність до навантаження машини з будь-якої з трьох доступних сторін, передбачається також можливість повного розтентування автомобіля;
- тент – це найлегший матеріал, призначений для захисту товарів, тому вантажопідйомність машини більша, ніж у аналогічних, з іншими типами конструкції.
До мінусів відносять низький рівень захисту від зломів, нестійкий до порізів.
Такий транспортний засіб для продуктів різного призначення використовується у світі масово. Певною мірою це й буде відповіддю на запитання: які машини зараз потрібні на вантажоперевезеннях?
- З металевої оббивки – за конструктивом ця машина подібна до попередньої. Відрізняється більшою міцністю стін, здатних витримати спроби крадіжок, має міцні двері, які замикають вантажний відділ.
Однак ці переваги призводять до недоліків та зменшення способів завантаження/вивантаження автомобіля, знижується його вантажопідйомний потенціал.
- З ізотермічної оббивки – аналогічний попередньому варіанту, додатково оброблений шаром теплоізоляції зсередини. Такий фургон здатний деякий час утримувати температуру, задану спочатку. У певному сенсі – це термос. Яку машину краще взяти для вантажних перевезень, підкаже оператор логістичної компанії. Тому що ізотермічний кузов не здатний підтримувати створені всередині умови, і зі збільшенням відстані та різниці температур між внутрішнім та зовнішнім середовищем призводить до небажаного остигання чи нагрівання.
- Рефрижератор – більш вдосконалена модель щодо попередньої. Він може підтримувати задані температурні показники. Такими машинами перевозять рослини, медичні препарати, продукти, що швидко псуються. Виділяють 6 класів рефрижераторів з охолодженням у різних діапазонах температур від +12 до -20 °С. Це дорогий вид перевезень.
Відкриті типи:
- Платформи для спецтехніки та контейнерного перевезення мають лише днище, без бортів. Використовуються для перевезення спеціальної техніки, корабельних контейнерів. Щоб завантажити транспортний засіб, застосовують розміщені пандуси, які опускаються за допомогою гідравлічного механізму. Як правило, трали мають невелику вантажну висоту – до 1 м. Такий підхід дозволяє сформувати центр ваги низько і досягти максимальної стійкості вантажу під час перевезення.
- Бортовий кузов – це платформа з відкидними бортами з трьох сторін, що спрощує завантаження. Міцні боковини дозволяють перевозити сипкі вантажі. Однак таке транспортування не захищає продукт від дощу та вітру. Деякі конструкції передбачають додаткове тентування бортів, наприклад, у зерновозів.
Спеціальні типи:
- Цистерни – для транспортування порошкоподібних, газоподібних та рідких речовин. Характеризуються різними типами наливу та зливу. Ця конструкція повинна бути з товстого шару металу, мати стійке до лужних, кислотних, соляних, олійних абразивів внутрішнє покриття. Яку саме машину краще купити для вантажоперевезень токсичних, вибухонебезпечних речовин, підкаже продавець авто, проте однозначно йтиметься про цистерну.
- Лісовози, сніговози, самоскиди, сміттєвози та ін.
Вибрати правильний транспортний засіб, який виконає перевезення раціонально, найкраще з професіоналами — транспортна компанія EA-LOGISTIC в Україні. Він чітко розуміє особливості товару, технічні нюанси його транспортування, потенціал автомобіля, можливості навантаження/вивантаження.