Медикаментозні засоби належать до категорії крихких товарів, тому вони повинні транспортуватися з чітким дотриманням усіх заходів обережності. Ліки у процесі перевезення повинні зберегти свої властивості та не втратити лікувального ефекту. Цьому сприяє певний температурний режим та ретельно продуманий маршрут, що запобігатиме можливим затримкам у дорозі.

Переваги перевезення рефрижератором

Транспортування товару в рефрижераторах відрізняється своїми перевагами:

Як вибрати рефрижератор для перевезення ліків

Для транспортування медикаментозних препаратів використовуються авто, укомплектовані рефрижераторним обладнанням. Така техніка забезпечує підтримку заданої стабільної температури, при цьому марка та модель автомобіля ролі не відіграють.

Щоб контролювати встановлення, використовують термодатчики. Вони можуть бути:

  1. Електронними. Вимірюють температуру всередині фургона. Показники відбиваються на графіку, що дозволяє аналізувати стабільність температури.
  2. Плівковими. При стрибках температури вони змінюють колір. Такі прилади відрізняються невисокою ціною. Недоліком є ​​неможливість визначити тривалість знаходження товару у несприятливих умовах.

Рефрижераторні засоби поділяються на класи за потужністю та температурним діапазоном. Для транспортування ліків підходять рефрижератори класів А (+12–0 °C) та D (не вище +2 °C).

Напівпричіп може бути:

Вибираючи рефрижератор, необхідно враховувати:

Перевезення рефрижератором: основні вимоги до фургонів

Стіни, стеля та підлога кузова рефрижераторного фургона мають бути термоізольовані. З цією метою використовують спеціальні сендвіч-панелі, які надійно кріпляться між собою. Для герметизації дверей застосовують еластичні ущільнювальні прокладки з прогумованого матеріалу.

Каркасні фургони зовні обшиваються залізними оцинкованими листами. Для внутрішнього обшивання використовують ламіновану фанеру, оцинковку з полімерним покриттям, алюміній. Як теплоізолятор використовується піноутворювальний, плитний або рулонний матеріал, товщина якого від 8 до 12 см.

Теплоізоляція має бути:

Перед відправленням в рейс транспортний засіб має проходити санітарну обробку. На вміст фургона не повинні впливати: сонячне випромінювання, опади, різкі перепади температури. Неприпустимий механічний вплив, транспортування в умовах підвищеної вологості. При переміщенні товару в рефрижераторній установці з відкритою платформою навантаження можна проводити тільки в ясну, безвітряну погоду.

При перевезенні рефрижераторами лікарських засобів важливо враховувати й тип препарату:

  1. Рослинні засоби. Перевозять у сухому чи консервованому вигляді. Фасують у тканинні мішки, ящики з дерева, діжки.
  2. Легкозаймисті, такі як спирт, ефіри та засоби, що їх містять, перевозяться в тарі, яка має запас 5 см.
  3. Медикаменти в рідкому вигляді повинні знаходитися у щільно закритих скляних ємкостях, які міцно фіксують. При цьому вільний простір між ними має бути заповнений папером чи поліетиленом.
  4. Вакцини можна перевозити лише у спеціальних контейнерах.
  5. Донорську кров необхідно захищати від надмірного нагрівання або охолодження. Якщо тривалість поїздки перевищує 30 хвилин, необхідно виконувати доставлення в ізотермічних контейнерах. При перевезенні рефрижератором температура не повинна перевищувати +10 °С.