Поїздка за кордон чи працевлаштування за межами країни – це завжди клопіт. І одна з найважливіших проблем, окрім побудови кар’єри, – облаштування житла за межами країни. Навіть виїзд на півроку чи на рік – це серйозне рішення. І щоб облаштувати життя хоча б на мінімальному рівні комфорту, потрібно як мінімум перевезти особисті речі за кордон. Саме про те, як перевезти особисті речі через кордон та зробити це грамотно, з мінімальними витратами, розповімо далі у публікації.

Які документи необхідні для перевезення особистих речей за кордон

Власне, жодних особливих документів не потрібно збирати. Правила перевезення особистих речей через кордон вказують, що в деяких випадках діють більш жорсткі вимоги щодо перевезення:

Якщо сума речей, що перевозяться, значна або це особлива категорія товарів, тоді потрібне декларування. Пройти його нескладно, а спеціалісти компанії EA-Logistic допоможуть в оформленні декларації та організації перевезення речей до країни проживання.

Якщо перевозяться через кордон речі, зазначені у митних правилах як оподатковувані збором, до пакета всіх паперів слід додати документ, який підтверджує сплату збору у повному обсязі з підтвердженням банку.

Правила не вимагають такої норми, як обов’язкове надання документів на перевезення побутової техніки: фотоапаратів, смартфонів тощо. Але в деяких країнах митники можуть вимагати показати документ, що підтверджує місце придбання та оплати покупки.

Як правильно заповнити митну декларацію під час перевезення особистих речей

Тут немає нічого складного, але знадобиться час і посидючість. Форма декларації є у ​​відкритому доступі, а її зміст – це список речей. Головне, правильно вказати всі обов’язкові для заповнення у декларації дані. Якщо буде розбіжність з декларацією на місці митного контролю, можуть виникнути проблеми, включаючи санкції та вилучення речей.

Що потрібно знати про процедуру розмитнення під час перевезення особистих речей

Митне оформлення особистих речей при переїзді доволі просте. Одне з найважливіших правил – обмеження на перевезення без декларування речей, загальна вартість яких становить понад 10 тисяч євро. Якщо речі коштують дорожче або не входять до переліку особистого майна, тоді все це вже перевезення, яке обов’язково підлягає оподаткуванню.

Правила перевезення особистих речей через кордон

Загальне правило, яке діє для всіх, – особисті речі перевозяться безплатно та без декларування. Якщо потрібно прочитати список, – відкрийте Митний кодекс України, а саме статтю 370. Вона розповідає, як перевезти речі до іншої країни законно та без сплати податків. У статті є список із 24 позицій. Він не вичерпний, але краще дотримуватись його обмежень.

Яких помилок слід уникати під час перевезення особистих речей за кордон

Не варто брати з собою фотоапарати, парфуми, пігулки та інші товари більше за кількістю, ніж це передбачено митними правилами. Митники змусять платити за них та оформлювати декларування. Не можна також брати із собою в дорогу заборонені речі: зброю, невідомого походження антикваріат, цінності, походження яких неможливо довести. На митниці їх можуть вилучити.