Ефективний розвиток економіки, успішна діяльність різних підприємств та фірм неможливі без якісного та оперативного перевезення вантажів. Послуги з транспортування необхідні й приватним особам, наприклад, при замовленні побутової техніки, меблів, під час переїзду. Транспортні компанії пропонують різні способи доставлення вантажу, кожен із яких відрізняється своїми особливостями.

Які бувають види перевезення вантажів

Перевезення вантажу може бути:

  1. Міжнародним – замовник та одержувач перебувають у різних країнах. Вимагає певних дозволів через необхідність перетину кордонів.
  2. Міжрегіональним. Вантаж переміщується у межах країни. Вантажоперевезення такого типу найбільш популярне, але також потребує дозволів.
  3. Міжміським. Найпростіший різновид перевезення вантажу, що здійснюється між містами. Найчастіше для транспортування використовується автомобільний транспорт, який є достатньо швидким і менш витратним.

Які є види перевезення вантажів залежно від використовуваного транспорту

За типом використовуваного транспорту транспортування товару буває:

  1. Наземним:

1.1. Автомобільним. Найбільш поширений спосіб, який відрізняється невисокою вартістю, найчастіше використовується всередині країни. Перевагою його є те, що товар не потрібно зайвий раз переміщати, він завантажується та вивантажується лише один раз. Однак він не підходить для перевезення великогабаритного вантажу. При дуже великих відстанях транспортування стане дорогим і невигідним. Крім того, у такий спосіб неможливо доставити товар туди, де немає доріг.

1.2. Залізничним. Дозволяє перевозити вантажі на значні відстані, вимагає дотримання великої кількості правил та оформлення безлічі документів. Залізницею можна транспортувати об’єкти великого розміру. Часто таке вантажоперевезення комбінується з автомобільним.

  1. Водним. Вважається найбільш складним та недостатньо швидким способом. Для транспортування вантажу водним шляхом необхідні великі енерговитрати та трудові ресурси. Зазвичай поєднується з іншими видами доставлення товару.
  2. Повітряним. Найшвидший, але при цьому найдорожчий різновид доставлення. Використовують таке вантажоперевезення, коли у пріоритеті швидкість. Дозволяє доставити товар у важкодоступні регіони, де відсутні автомобільні та залізничні дороги. Таким способом, який забезпечує збереження товару, перевозять цінні, великогабаритні чи небезпечні вантажі. Однак діють обмеження щодо маси. Недоліком є також ​​залежність від погоди.
  3. Змішаним. Поєднує різні способи доставлення (автомобільний, залізничний, водний, повітряний). Завдяки такому комбінуванню оптимізується логістика, що знижує витрати клієнта. Змішаний спосіб транспортування може бути:

4.1. Інтермодальним. До кожного окремого етапу перевезення необхідно укладати окремий договір.

4.2. Мультимодальним. Не вимагає укладання кількох контрактів. Вся відповідальність за доставлення товару на одному перевізнику.

4.3. Роздільним. Відрізняється наявністю кількох транспортних договорів, послідовними взаємними діями учасників процесу, відсутністю єдиного тарифу на транспортування.

Інші різновиди вантажоперевезень

Транспортування вантажу класифікують і за розмірами товару. Перевезення може бути:

Залежно від терміновості доставлення товару буває:

Існує ще один різновид вантажоперевезень: рефрижераторний. Він застосовується для транспортування товарів, які швидко псуються.