Україна поступово наближається до європейських стандартів прозорості та доступу до інформації. 12 серпня цього року на Державному порталі, з'явилися дані Ліцензійного реєстру українських логістичних компаній. Для суспільства це означає вільний доступ до даних, можливість перевірити, чи легально працює та чи інша пасажирська та вантажна транспортна компанія України.

Відкритий доступ: інформація в цифрах

Оприлюднені дані розкрили відомості про ліцензії, отримані, починаючи з 2010 року. На сьогодні це понад 57 000 дозволів на міжнародні, пасажирські та вантажні перевезення. За вказаний період найбільшу кількість дозволів надано на транспортування вантажів – 31 646. Далі за кількістю автобусні послуги – понад 12 200 та таксі, які отримали 9 541 офіційний дозвіл.

Що стало доступним до перегляду

Завдяки суспільній ініціативі Міністерства розвитку громад з Держслужбою України наданий доступ до назви та коду ЄДРПОУ. Серед доступних також стали: рік, на який видано дозвіл перевізнику, дата та час видачі дозволу, а також його реквізити. Партнером проєкту став Фонд Східна Європа.

Открытый доступ: информация в цифрах

Що це дає громаді, бізнесу та державі

Можливість переглядати інформацію у відкритому доступу робить перевезення в Польщу, по території ЄС та всередині України прозорою послугою, без ризиків. Завдяки відкритості даних у громадян, бізнесменів та державних органів з'являється можливість:

З'явились також ніші для бізнес-структур. Доступ до інформації дає змогу використовувати нові методи пошуку логістів, перевіряти легальність транспортних засобів та ліцензії. Створювати колаборації з іншими реєстрами для більш ефективного контролю. 

В міністерстві прокоментували, що вільний доступ дав можливості для глибокого аналізу ситуації з ліцензіями в галузі. Раніше такі дії були недоступними для загалу. Це дозволяє виявляти недобросовісних перевізників, контролювати чинність вже виданих ліцензій. У Мінвідновленні зауважили, що розкриті дані не несуть загрози національній безпеці України. Це потрібний крок до збільшення прозорості шляхом надання громадськості доступу до даних, які раніше були недоступними.

ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО: ЄС і Україна зміцнили транспортні зв’язки: погоджені 4 нові проєкти, які подала Україна по програмі CEFПідтримка України триває: Євросоюз продовжив безвіз на вантажні перевезення