Скільки коштує кілометр вантажоперевезення по Україні?

Будь-яке перевезення вантажів по Україні здійснюється відповідно до встановлених тарифів. Ціна за роботу транспорту може обчислюватися в різних співвідношеннях:

Вартість вантажоперевезення

Щоб зрозуміти, скільки коштує 1 км вантажоперевезення, потрібно врахувати багато чинників:

  1. Паливні витрати. Чим більший автомобіль, тим значніші витрати, тим більший тоннаж він здатний перевезти за один раз. Для формули використовують середню витрату пального на 100 км. Ці норми офіційно заявлені виробниками авто, тому вирахувати, скільки коштує 1 кілометр вантажоперевезення щодо паливних витрат нескладно за допомогою простого поділу. Але для навантаженого автомобіля пального потрібно більше, тому масу товару множать на відстань транспортування. Отримують загальний обсяг виконаної транспортної роботи, з якого розраховують вартість 1 км.
  2. Амортизація транспортного засобу. Тут враховується обслуговування та знос основних технічних вузлів автомобіля:
  1. Оплата праці водіїв. На далекі рейси для безперервної їзди потрібно 2 водії, які зможуть працювати позмінно кожні 8 годин.
  2. Зарплати для обслуговуючого технічного персоналу, який здійснює ремонт, діагностику машини перед її виїздом з автопарку.

Щоб зрозуміти, скільки коштує км дороги вантажоперевезення, необхідно враховувати накладені відрахування, оплату паркінгів, платних доріг, екологічні збори тощо. А наприкінці додається відсоток агентської комісії. Якщо замовлений вами автомобіль прямує в непопулярному напрямку, і компанія не може знайти попутного зворотного вантажу, вам може бути запропонований подвійний тариф, оплачуване повернення машини. Яка ціна за км вантажних перевезень сформується тоді? Правильно, у подвійному обсязі від початкової з невеликою знижкою.

Однак не завжди в основі тарифу розраховується, скільки коштує кілометр вантажоперевезень. При збірних вантажах тариф формується виходячи з об’ємної ваги. А для коротких перевезень, де більше часу витрачається на завантаження/розвантаження машини, вимірювання йде в часі (година, зміна). Якщо машина йде порожньою, то правильно розраховувати, скільки коштує км вантажоперевезення, виходячи з відстані. Для завантаженого транспорту до розрахунків додається вага.

Як розрахувати вартість перевезення вантажів за 1 км для комплексної логістики?

Йдеться про повне завантаження машини одним замовником в одній точці з доставленням до іншої точки. При далеких переїздах враховується відстань. У популярних напрямках виставляється ціна, скільки коштує 1 км вантажоперевезень. Багато логістичних компаній формують повну вартість за рейс. Це може бути ціна, сформована ринком і не прив’язана до розрахованого тарифу.

До кожного виду транспортного засобу такий розрахунок виконується індивідуально. Для малотоннажних машин тариф буде вдвічі меншим, ніж для повноцінної фури. Тип кузова впливає на те, скільки коштуватимуть вантажоперевезення за кілометр. Для рефрижератора прайс буде набагато вищим, ніж для тентовика. Не варто ігнорувати особливості рельєфу. По горбистій місцевості перевозити вантаж дорожче.

Скільки коштує один кілометр вантажоперевезення для збірного вантажу?

В такому разі акцент ставиться на масі, яка вимірюється в кг чи м³. Деякі логісти використовують формулу густини вантажу, де його масу ділять на об’єм. У середньому допустимо на 1 м³ 250 кг. Якщо щільність більша за цей показник, то скільки коштує перевезення вантажу за кілометр розраховується відносно його ваги. Якщо показник вийшов меншим від зазначеного числа, то тариф виставляється за об’ємом.

Зустрічається одиниця – вантажний метр. Це уявний паралелограм зі сторонами 1 м довжини 2,4 м ширини кузова фури. Виходить простір – 2,4 м². Загальну площу вантажу ділять на величину вантажного метра і так розуміють зайнятий простір кузова. Це зручний спосіб роботи з товарами на європалетах.

Однак скільки коштують вантажні перевезення за кілометр у вашому випадку, підкаже диспетчер нашої автотранспортної компанії. Як правило, беруться до уваги всі формули, а основою тарифу стає та, що виявляється з максимальним показником.

Нестандартні вантажоперевезення: скільки коштує 1 км?

Незвичайним транспортування зробить сам вантаж. Деякі продукти потребують нетипового підходу до логістики. Йдеться про швидкопсувні, негабаритні, токсичні, вогненебезпечні, великовагові вантажі та речовини. Для них розробляється спеціальний маршрут, бо не всі транспортні засоби проїдуть вузькими міськими вулицями, у містах існують заборони на транзит хімічних речовин, а проміжки дороги без АЗС можуть поставити рефрижератор у безвихідь.

Ви можете уявити ціну на логістику, використовуючи онлайн-калькулятори, але остаточну вартість можна отримати тільки у оператора розвиненого логістичного агентства.