Для належного функціонування інфраструктури будь-якої країни потрібна чітко налагоджена транспортно-логістична система. Тому послуги з перевезення вантажів дуже потрібні. Вони сприяють щільному діловому бізнес-співробітництву та товарообміну між державами. Вантажоперевезення також необхідні державним організаціям, великим корпораціям, приватним компаніям та особам у країні. Це відповідальний і складний захід, від правильної організації якого залежатиме безпека вантажу.

Що таке вантажоперевезення та якими вони бувають

Перевезення вантажу – це його переміщення за допомогою будь-якого виду транспорту. Вантажоперевезення можуть бути:

 1. Автомобільними. Універсальний та найбільш популярний спосіб доставлення товарів. Транспортними засобами малої вантажності переміщують невеликі за об’ємом вантажі. Транспортування негабаритних та небезпечних вантажів здійснюють за допомогою авто більшого тоннажу, спеціальних транспортних засобів, обладнаних різними пристроями.
 2. Залізничними. Недорогий спосіб, який дозволяє здійснювати масове перевезення вантажу великими об’ємами.
 3. Водними. Економічний спосіб транспортування вантажу до материків та островів, але залежний від географічних та кліматичних умов.
 4. Авіа. Таке перевезення вантажів потрібне завдяки швидкості доставлення. Однак воно відрізняється вищою ціною.

Що потрібно знати, замовляючи послугу вантажоперевезення

Сучасні транспортні компанії здійснюють доставлення товарів на високому рівні. Однак при замовленні послуги повинні бути враховані важливі моменти:

 1. Вибір маршруту. Від цього залежить швидкість доставлення, вартість послуги. Важливо зважати також на стан дорожнього покриття, наявність кордонів, особливості вантажу. Транспортною компанією може бути запропоновано кілька маршрутів, клієнт вибере собі найбільш прийнятний.
 2. Термін доставлення. При складанні плану перевезення необхідно знати, коли товар повинен бути доставлений одержувачу. Це впливає на вибір маршруту, вид транспортного засобу, що використовується, швидкість та вартість послуги.
 3. Показники вантажу. Деякі товари потребують спеціального упакування або певних умов транспортування, тому їх характеристики мають бути вивчені заздалегідь.
 4. Документація. Перш ніж передати вантаж перевізнику, клієнт повинен переконатися, що всі необхідні документи у порядку. Транспортні компанії допомагають розв’язати питання з документацією, знижуючи ризик відмови на митниці та виключаючи ймовірність затримок у дорозі.
 5. Обмеження доставляння. Залежно від місця призначення, перевезення деяких товарів може бути обмежене або заборонене. Найчастіше це стосується небезпечних вантажів, наркотиків, алкоголю, гострих предметів та зброї.

Етапи вантажоперевезення

Процес транспортування товару складається з:

Вартість вантажних перевезень

Багато транспортних компаній з метою збільшення своєї конкурентоспроможності намагаються знизити вартість доставлення товару. При розрахунках враховують вагу, габарити вантажу, відстань. На ціну послуги також впливають інші чинники:

 1. Вартість обслуговування транспортного засобу. Вона складається з витрат на страхування товару та автомобіля, ремонтні роботи, технічне обслуговування. Сюди також входить амортизація компонентів транспортного засобу, ціна запчастин, необхідних для підтримки авто в робочій формі.
 2. Вартість оформлення документації (дозволи, митні збори).
 3. Витрати на оплату праці працівників компанії.

Компанією можуть бути запропоновані додаткові послуги, які увійдуть у загальну вартість. Це може бути використання складських приміщень для зберігання товару, страхування та відстеження вантажу.