Перевезення через кордон товарів чи речей – нескладне завдання, якщо знати прості правила. Більшість із них виписана у спеціальних нормативно-правових актах, узгоджених із законодавчими нормами, що діють у більшості країн Європи та в США.

Митне очищення товару – обов’язкова процедура, яка виконується всіма, хто перевозить через кордон вантажі: особисті речі чи комерційні товари. Розкажемо докладніше, що таке митне очищення вантажу та як його реалізувати.

Що таке митне очищення вантажу

Митне очищення – це низка процедур, необхідних для легалізації провезення через кордон з іншою державою цінностей, вантажів. Зазвичай до цього терміну включають:

Якщо здійснюється перевезення особистих речей за обумовленими у Митному кодексі правилами або перевезення провадиться перевізником в інтересах власника особистих речей, митне очищення вантажу може пройти без сплати зборів. Але лише за умови правильної подачі документів у повному обсязі.

Оформлення всіх необхідних документів, звіряння даних для митної декларації, транспортування особистих вантажів замовника або замовлення на перевезення через кордон товарів, сировини, напівфабрикатів для промислового бізнесу реалізують фахівці компанії EA-Logistic. Компанія має як технічні, так і організаційні можливості, великий досвід міжнародних перевезень. Тому звернення до цих фахівців мінімізує витрати та скоротить час на доставлення.

Як відбувається митне очищення та як його пройти без проблем

Досить скласти декларацію та сплатити у банку всі необхідні збори. Якщо перевезення здійснюється у рамках транспортування особистих речей, тоді потрібне грамотне та точне складання декларації. Її подають митникам під час перетину кордону.

При проходженні митного контролю співробітники митниці можуть вибірково перевіряти склад товару, що перевозиться. У такому разі може проводитися:

Якщо буде розбіжність, митники мають право затримати вантаж для з’ясування всіх обставин. Вони також можуть вимагати доплату зборів, виправлення декларації із зазначенням необхідних позицій.

Зауважимо, що є певний перелік товарів, які не підлягають митному очищенню або прямо заборонені для транспортування через кордон. Насамперед це наркотики, зброя, вибухівка, а також харчові продукти без упакування, підакцизні товари без сплати збору. Заборонені для ввезення за спеціальним переліком радіоелектронні пристрої та ті, що випромінюють сигнали. Не можна вивозити та ввозити небезпечні відходи, представників флори та фауни, переміщення яких через кордон заборонено міжнародними угодами та конвенціями.

Документи для митного очищення вантажу

Якщо вартість товарів буде понад 10 тисяч євро або вони явно не є особистими речами, того, хто переїжджає через кордон, а також якщо ці товари однозначно призначені для бізнес-діяльності, знадобиться оформлення документів. Насамперед – це митна декларація. Скласти її можна заздалегідь та подати в установленому порядку разом із документом про сплату збору.

Розміри такого збору обчислюються фахівцями за таблицями, в яких зазначається код товарів та сума. Митні збори слід розраховувати ретельно, оскільки неправильне зазначення ​​задекларованого до перевезення товару може виявитися проблемою при перетині кордону.

Якщо перевозяться речі, отримані при оформленні спадщини, навіть із перевищенням максимуму в 10 тисяч євро, вони не обкладаються податком та перевозяться як особисте майно громадянина. Крім того, вантажі, які знову будуть повернуті до країни через певний час, теж не вимагають сплати збору. Щоб довести їх повернення на територію країни вивезення, потрібно подати пакет документів, що підтверджують це.