Перевезення тралом: що це і для чого?

Транспортування за допомогою трала актуальне, коли звичайний вантажний транспорт не справляється. Питання полягає не лише у можливості завантажити, перевезти об’єкт, а й у безпеці для довкілля та інших учасників дорожнього руху. Ця категорія спецтехніки розрахована на логістику ваги від 15 до 110 і більше тонн.

Що таке перевезення тралом?

На такій платформі легко розміщується дрібніша спецтехніка, не призначена для пересування на далекі відстані. Перевозиться с/г обладнання та механізми, промислові деталі, металеві конструкції. Це оперативне перевезення, трал часто доставляє цілі конструкції для сфери енергетики, коли необхідний екстрений ремонт мережі.

Платформи тралів дуже зручні та доступні для вивантаження та завантаження. До них можна підійти з трьох боків по колу та укласти вантаж за допомогою крана зверху. Дно платформи ускладнене спеціалізованими кріпленнями, що дозволяють зафіксувати вантаж будь-якого габариту.

Які переваги у логістиці тралом:

  1. Безпека. Цим питанням інженери приділили особливу увагу, тому розробили цілу систему кріплень, які протидіють випадковому ковзанню вантажу. А це прямий успіх до безпечної логістики.
  2. Доступне навантаження. Низька платформа дозволяє розмістити об’єкт максимально близько до поверхні дорожнього покриття. Це потрібно для стійкості поклажі та самого трала. Відсутність бортів дозволяє вантажам виходити за межі платформи. Частини, які виступають, маркують або супроводжують легковими автомобілями згідно з правилами дорожнього руху.
  3. Різновид тралів. Виробники пропонують модифіковані моделі платформ. Кожен тип розрахований на певну категорію вантажу. Наприклад, деякі моделі облаштовані лебідками, які здатні добре стягнути об’єкт будь-якої форми.
  4. Універсальність та прохідність. Перевезти тралом можна майже все. Ця машина пройде і по накатаній ґрунтівці. Потужності вистачить для переїзду і в гірській місцевості. Питання, швидше, стане у потенціалі транспортного шляху – чи зможе він забезпечити прохід сформованих габаритів.
  5. Оптимальна вартість навантаження. Якщо спецтехніка, що завантажується, може самостійно заїхати на платформу, значить, стаття витрат зменшується через скасування роботи підіймального крана.

Типи модифікацій модельного ряду тралів

Низькорамна спеціалізована техніка ділиться на 4 категорії відповідно до вантажопідйомності:

Надважкі трали перевозять цілі трамваї, катери, каркасні будинки, вагони, яхти, контейнери. Інші групи розраховані на транспортування с/г техніки та інших промислових об’єктів, труб.

Скільки коштує перевезення тралом?

Ціна на кожний рейс формується індивідуально. Через те що тралом частіше перевозять негабаритний вантаж, потрібні спеціальні розрахунки. На формування вартості впливають:

  1. Параметри вантажу в масі, об’ємі, габаритах.
  2. Властивості поклажі, фізико-хімічна специфіка.
  3. З попередніх особливостей формується маршрут з урахуванням пропускної спроможності заданих кінцевих габаритів на магістралі. Найчастіше відстань буде більшою, ніж для звичайного транспорту, оскільки додадуться об’їзні шляхи непрохідних для отриманого комплексу (машини та вантажу) ділянок.

Чим нижчий трал, тим вища вартість його оренди, тому що у нього більша кількість осей та більший знос. На важкотонниках зустрічається до 8 пар коліс. Велика вага вантажу потребує також значних витрат палива. А наявність негабаритних ділянок передбачає супровід, який також оплачується додатково.

Точно сказати попередньо, у скільки вам обійдеться перевезення тралом, неможливо. Кожен прорахунок індивідуальний. На жаль, це не швидкий процес. Потрібен час для узгодження різних нюансів на шляху. Якщо вантаж надто високий, знадобиться допомога електроенергетиків, які можуть підняти ЛЕП на маршруті. Якщо це супервага, тоді потрібне додаткове зміцнення дорожнього покриття, за яке відповідає Укравтодор. Доставлення негабариту в місто – окреме складне завдання, тому що розвернути таку машину, провести розвантаження між вулицями дуже складно, що тягне за собою перекриття руху та обмеження доступності до деяких об’єктів інфраструктури.

Однозначно, трали допомогли вийти на новий рівень логістики. Спецтехніка з такою простою структурою зробила мобільними майже всі негабаритні об’єкти. Сформувати безпечне, якісне перевезення, оптимальне за вартістю, зможе лише професійна автотранспортна компанія. Багато компаній уникають складних замовлень, бо це велика відповідальність. Отже, при транспортуванні негабариту надійного партнера вдасться впізнати швидко. Звертайте увагу на попередній досвід робіт.