У січні 2025 року продовжила роботу діалогова платформа Quint. У її рамках зустрілися представники України, Молдови та Румунії. Основним питанням став розвиток Дунайського регіону. Обговорювалося підвищення експортно-імпортної спроможності та покращення логістики. Зокрема, йшлося про розбудову пропускних пунктів та відновлення поромної переправи «Орлівка – Ісакча». У жовтні 2024 року остання зазнала руйнування через влучання російських дронів.

Очікується, що в 2025 році міжнародні вантажоперевезення стануть інтенсивнішими. Тому необхідно підвищувати ефективність перевезення різноманітних вантажів завдяки новій і реставрованій інфраструктурі. Зокрема, велике значення має напрямок Україна – Румунія. Крім того, на зустрічі в Кишиневі було анонсовано відкриття нової поромної переправи між Рені та Браїлою.

план для інтенсифікації вантажних перевезень між Україною та Румунією

Логістичні переваги оновленого маршруту

Поромний перехід «Орлівка – Ісакча» — це прямий і найкоротший наземний шлях між Україною та країнами Євросоюзу, а також Туреччиною. Від комплексу «Орлівка» до румунського термінала «Ісакча» всього 900 м. Час переходу складає 7–8 хвилин. Це скорочення автошляху між країнами на 200 км, а терміну оформлення вантажів — до 10–12 годин. Комплекс працюватиме цілодобово. Корективи до розкладу вноситимуться лише через погодні умови. Річкова переправа зможе забезпечити перевезення в обох напрямках до 500 одиниць різноманітних автомобілів, зокрема майже 150 вантажівок різної місткості.

Міжнародні перевезення Україна – Румунія значно спростяться з відновленням річкової поромної переправи. Обидва пороми, які працюватимуть на лінії, матимуть бокове завантаження та зможуть приймати такі вантажівки:

– з вагою брутто — понад 25 тонн;

– повною масою — 12–25 тонн;

– вантажністю — 7,5–12 тонн;

– товарні автомобілі з вантажем 3,5–7,5 тонни;

– товарні машини — до 3,5 тонни.

Одноразово на платформу зможе заїхати до 6 вантажівок. Пором курсуватиме Дунаєм безперервно із відходом від берега кожні 30–40 хвилин.

Наша транспортна компанія має всі можливості для активізації вантажоперевезень із та до Румунії. Це один із основних і постійних маршрутів. Ми маємо багатий досвід, зокрема в організації та обслуговуванні «зеленого коридору» з України до країн ЄС. Фахівці компанії, за словами засновника та керівника EA Logistic Євгена Яковлєва, організовують вантажоперевезення цим маршрутом «під ключ» та забезпечують максимально зручний сервіс на рівні європейських логістичних стандартів.