Щоб збільшити пропускну спроможність на кордоні, потрібно зробити ремонт та побудувати нові прикордонні дороги з Європою. У новому проєкті від CEF братимуть участь Україна, Польща, Угорщина та Румунія. Зараз це особливо важливо з огляду на обставини на пропускних пунктах. Країни-учасниці ведуть переговори щодо включення додаткових коридорів. Крім того, потрібно модернізувати найпопулярніші пункти пропуску. На кордоні Україна-Польща – «Ягодин-Дорогуськ», а на Україна-Молдова – «Рені-Джюрджюлешть», адже придунайська частина країни теж має увійти до цієї мережі.

Робота з модернізації необхідна, щоб логістика між Україною та країнами-сусідами стала більш ефективною. Агентство відновлення заявило, що роботи з будівництва нових пропускних пунктів уже ведуться. Впродовж 2024 року в планах ремонт на кордоні з Євросоюзом та Молдовою. Проводитимуться тендери на проєктні роботи. Наступного року – реконструкція ще 15 пунктів пропуску на кордоні з Молдовою. Також запланували ще один ремонт пункту пропуску на українсько-румунському кордоні та двох переходів на українсько-польському кордоні.
Украина планирует увеличить пропускную способность на западной границе

Країни-учасниці проєкту постійно працюють над залученням міжнародних партнерів для покращення інфраструктури прикордонних зон. Подано та вже затверджено Єврокомісією заявки за цією програмою на 5 пропускних пунктів. Вони розташовані у Львівській, Закарпатській, Волинській, Чернівецькій областях.

Проєкт активно підтримали американські, французькі, шведські, чеські та норвезькі партнери. Це дало змогу негайно розпочати ремонт мостів, що перебувають в аварійному стані, та побудувати 86 додаткових переїздів. Усього розглядається 140 мостів і вже відремонтовано понад 100 із них. На решті об’єктів триває ремонт. Скоординовані дії партнерів та учасників CEF допомагають швидко й ефективно оновити транспортну інфраструктуру.

Оскільки зернові угоди більше не діють, необхідно активно розвивати додаткові логістичні маршрути до Європи. Для цього ЄБРР ухвалено рішення про капітальний ремонт дороги М-09: Тернопіль-Львів-Рава-Руська. Цей маршрут допоможе скоротити транспортні витрати.

Транспортна компанія EA-Logistic, що займається міжнародними перевезеннями, активно шукає альтернативи найбільш популярним маршрутам. Ми розробляємо шляхи в обхід заблокованих пунктів пропуску.

ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО: Катастрофа на кордоні: чи є об’єктивні передумови для блокування кордону поляками