Швидкому переміщенню товарів через кордон сприяють знання та виконання всіх норм та правил, які передбачаються митним законодавством. Важливо правильно оформити документацію та взаємодіяти з митними органами.

Основні засади митного оформлення вантажів

Законодавство України вимагає, щоб ввезення чи вивезення майна контролювалося митною службою для дотримання правил та міжнародних договорів. Митне оформлення – це дії для переміщення товарів через кордони держав, що здійснюються працівниками зовнішньоекономічної сфери. Процедура виконується щодо експортера та імпортера, поширюється на наземний, повітряний чи морський транспорт, який перевозить товари.

Наведемо короткий алгоритм, як відбувається митне оформлення вантажів:

  1. Подання декларації з подальшою перевіркою наведеної у ній інформації.
  2. Контроль вартості товару та платежів, нарахованих митною службою.
  3. Проведення нетарифного регулювання, перевірка 10-значного коду товару на відповідність зазначеним характеристикам ЗЕД.
  4. Перевірка майна уповноваженими працівниками.
  5. Випуск вантажу.

Перевірятися може як весь товар, так і окремі його частини.

Особливості митного оформлення вантажів

Порядок дій визначається видом товару та режимом: імпорт чи експорт. Організацією митного оформлення передбачено електронну декларацію. Це документ, який замінює паперовий аналог та оформлений відповідно до міжнародних вимог обміну електронними даними. Він оформляється учасниками зовнішньоторговельних операцій. Декларація містить:

Після оформлення митної декларації стягуються податки. Розмір мита, що сплачується при імпорті товарів, залежить від ставки згідно з тарифом, курсом валют та митної вартості.

Необхідна документація для митниці

До обов’язкових документів для процедури митного оформлення вантажів належать:

Для експорту чи імпорту товару можуть знадобитися додаткові документи.

Ризики та способи їх мінімізації

Складність у тому, що законодавство постійно змінюється. Є ризик присвоїти товару неправильний код. Це тягне за собою помилковий розрахунок у митному платежі і може стати причиною відмови у дозволі переміщувати вантаж. Його вартість має проходити за індикативами служби. Заявлені артикули, найменування, вага та кількість, інформація про торгову марку та виробника повинні збігатися з реальними.

Уникнути неприємностей допоможе уважне заповнення документів. Щоб правильно провести митне оформлення вантажів, необхідно знати податкове, митне та валютне право, а також мати досвід декларування майна. Слід вчасно відстежувати зміни та діяти відповідно до нововведень.

Рекомендації для бізнесу

Щоб безперешкодно ввозити і вивозити вантажі, необхідно налагодити роботу з митним брокером на етапі планування співпраці із закордонними партнерами. Брокер надає комплексні митні послуги, консультування клієнтів, допомогу в оформленні вантажу на всіх етапах та виконання умов митного оформлення.