Негабаритними вважаються вантажі з розмірами, які перевищують допустимі. Їхнє перевезення дуже популярне, але має свою специфіку. Щоб не потрапити у скрутну ситуацію, необхідно знати правила дорожнього руху, враховувати різні чинники та використовувати за потреби нестандартні рішення.

У якому разі потрібні негабаритні перевезення вантажів

Негабаритні перевезення потрібні нестандартним вантажам, які не поміщаються у транспортні засоби стандартного розміру. Залежно від виду транспорту обмеження поширюються на розміри або вагу товару.

Негабаритні вантажі бувають:

Перевезення такого типу необхідні для:

Найчастіше послугу перевезення негабариту замовляють виробничі фірми для переміщення верстатів або сировини. Але вона може знадобитися й приватним особам, яким необхідно перевезти громіздкі антикварні меблі або музичні інструменти.

Особливості перевезення негабаритних вантажів

Нестандартні вантажі практично неможливо перевозити самостійно. Доставлення здійснюють за допомогою спеціального транспорту, підібраного під параметри товару. Для високих вантажів використовують транспорт із низькорамною платформою. Платформа з кількома осями потрібна для великовагових продуктів.

Перевезення негабаритних вантажів повинні здійснюватись з дотриманням встановлених чинним законодавством правил. Обов’язковою є наявність супровідних документів та дозволів на транспортування товару. Потрібно також дотримуватись вимог щодо розміщення та кріплення вантажу.

У процесі перевезення водій:

Транспортування дозволяється для вантажів, які:

Крім того, товар не повинен закривати номерний знак, світлові відбивачі. Фари та задні габарити під час перевезення повинні бути увімкнені. Обов’язковою є наявність спеціальних розпізнавальних знаків. Транспортування важких габаритних машин з шириною від 2,6 м повинно здійснюватися при включених помаранчевих проблискових маячках.

Можливі складнощі з перевезенням негабаритних вантажів

Транспортування негабаритного товару найскладніше й трудомістке. Щоб уникнути проблем, необхідно звертати увагу на:

  1. Оформлення дозволів. За відсутності спеціальних дозволів на перевезення вантажу доведеться сплатити великий штраф.
  2. Компетентність водія. Не всім водіям під силу впоратися з транспортуванням такого вантажу. Невеликі повороти, рух по неякісному дорожньому покриттю можуть призвести до пошкодження транспортного засобу, тому перевезенням негабаритного вантажу повинні займатися виключно досвідчені професіонали.
  3. Супровід. Не всі негабаритні вантажі потребують додаткового супроводу, але деяким товарам, здатним нашкодити оточенню, вона потрібна.
  4. Правильне складання маршруту. На шляху проходження не повинно бути тунелів, залізничних переїздів, трас, розташованих під мостами. Це дозволяє уникнути аварійних ситуацій, доставити товар у цілісності та безпеці.