У рамках програми CEF Україна розпочинає спільні проекти з Польщею, Румунією та Угорщиною з метою покращення пропускної спроможності пунктів пропуску на кордоні з Європейським союзом. Наразі відбуваються переговори про включення нових коридорів до мережі TEN-T, які пролягають через ключові пункти пропуску, такі як «Ягодин – Дорогуськ» на польсько-українському кордоні, «Рені – Джюрджюлешть» між Україною та Молдовою, а також українську частину Дунаю. .

Голова Агентства відновлення, Мустафа Найєм, зазначає, що активно ведеться робота з оновлення та будівництва нових пунктів пропуску державного кордону. Ці зусилля спрямовані на забезпечення економічно ефективного маршруту між Україною та країнами Балтії.

Україна планує реконструкцію 18 пунктів пропуску

Плани на поточний рік включають початок ремонтних робіт на кордоні з Євросоюзом та Молдовою, а також проведення тендерів на проектування у 2023 році. Наступного року заплановано реконструкцію 15 пунктів пропуску на кордоні з Молдовою, 2 переходи на кордоні з Польщею та 1 пункт пропуску на кордоні з Румунією.

Для залучення ресурсів на модернізацію прикордонної інфраструктури буде використано міжнародних партнерів. Заявки, подані в рамках програми CEF минулого року, вже затверджені Єврокомісією та стосуються 5 пунктів пропуску у 4 областях України: Волинській, Львівській, Закарпатській та Чернівецькій.

В умовах непрацюючої Зернової угоди та активного розвитку нових транспортних коридорів у напрямку Євросоюзу, капітальний ремонт частини автодороги М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська набуває особливої ​​важливості. ЄБРР спрямовує кошти на цей проект з метою зменшення логістичних витрат.

Завдяки підтримці з боку партнерів із США, Чехії, Франції, Швеції та Норвегії вдалося збудувати 86 тимчасових переправ, а також продовжити ремонт аварійних мостів. Зі 104 мостів вже відремонтовано, а на 140 тривають роботи, що сприяє стабільності та ефективності транспортної інфраструктури.

Вам будуть цікаві послуги від логістичної компанії EA-LOGISTIC: Вантажоперевезення по Україні, вантажоперевезення до Європи, вантажоперевезення до Польщі, Вантажоперевезення до Чехії, Вантажоперевезення до Франції.