Міжнародне перевезення палива, відходів, продуктів, будматеріалів, зерна й інших вантажів – це непростий процес. Його оперативність залежить від багатьох чинників: відстані між пунктами, типу доставлення (морське, залізничне, авіа чи авто), погодних умов і того, чи вся документація правильно підготовлена.

Основні документи для міжнародних перевезень: список, правильність оформлення

Етапи логістичного ланцюжка

Міжнародні вантажоперевезення мають особливості. Менеджер транспортної компанії про них обов'язково розповість і підкаже, які знадобляться документи. Також він допоможе владнати формальності на кожному з етапів. Сюди належать:

  1. Узгодження вигідного маршруту.
  2. Вибір оптимального транспортного засобу для певного товару.
  3. Коректне митне оформлення вантажів, усіх документів і сертифікатів, сплата податків і мит.
  4. Пакування вантажу для захисту від вібрацій і пошкоджень під час його завантаження/вивантаження в ящики з різних матеріалів, бочки, фляги, мішки та транспортування.
  5. Маркування для наступної ідентифікації об'єктів.
  6. Завантаження, транспортування та вивантаження. Товар постійно відстежують, аби вчасно розв’язати можливі проблеми.
  7. Передача та приймання вантажу.

На останньому етапі перевіряють кількість і чи відповідає товар заявленому в документах.

EA Logistic – транспортна компанія із багатокілометровим досвідом. У нас всі ці процеси вже налагоджені та відбуваються без тяганини. На випадок форс-мажору ми завжди маємо запасний варіант. Власний і партнерський автопарк налічує понад 5 000 машин. Це й рефрижератори, й ізотерми, і відкриті трали.

Правильно оформлені документи як запорука своєчасного доставлення вантажу за кордон

Перелік документів, які мають бути готові перед транспортуванням:

Тільки за наявності пакета цих документів можна перевозити вантажі через кордон.

Ліцензія на міжнародні перевезення: навіщо потрібна та як отримати?

Наявність ліцензії – обов'язкова умова діяльності кожної компанії, що займається міжнародними перевезеннями вантажів. Щоб отримати ліцензію на саме міжнародні перевезення, транспортна компанія має відповідати певним вимогам. Крім того, знадобляться такі документи:

Усі папери потрібно підготувати та надати до відповідної інстанції.

Аби вчасно доставити вантаж і зберегти ефективність всього логістичного ланцюжка, важливо стежити за тим, аби супровідна документація відповідала всім правилам. Це одне із завдань, яке з успіхом виконують фахівці EA Logistic.