Щоб виконувати міжнародні вантажоперевезення чи транспортування вантажів у межах однієї країни, використовуються різні види транспорту. В сучасних реаліях застосовується автомобільний, залізничний, повітряний, морський і річковий транспорт. Кожна категорія має свою специфіку, на якій варто зупинитися детальніше.

Який вид транспорту лідирує у вантажних перевезеннях

Вибір оптимального виду транспорту

Транспортна компанія EA Logistic надає повний спектр послуг із доставлення вантажів з однієї точки до іншої. Робота виконується «під ключ», що охоплює не лише безпосередньо перевезення, а й підготовку документації, страхування, розробку маршруту тощо.

Не можна однозначно назвати найкращий транспорт для вантажоперевезень. Вибір залежить від таких чинників:

Наприклад, під час виконання вантажоперевезення Києвом проблемою може стати насичений дорожній трафік столиці. Тому до перевезень можуть підключати залізничний транспорт, щоб уникнути простою у пробках.

Пріоритетний вид транспорту в Україні

Завдяки розгорнутій системі автомобільних доріг, вантажоперевезення Україною найчастіше виконуються автотранспортом. Залежно від кількості об'єктів, що перевозяться, та їх типу, застосовуються фургони, мікроавтобуси, тентовані вантажівки, рефрижератори та цистерни.

Щоб виконати квартирний переїзд, достатньо фургона вантажопідйомністю до 2,5 тонни. Вантажні перевезення до 5 тонн стають оптимальним варіантом для малого та середнього бізнесу – можна транспортувати як насипні, так і тверді та вибухонебезпечні вантажі, підбираючи різні типи кузова (тент, рефрижератор, цистерна, ізотерм тощо).

Автомобільного транспорту зазвичай цілком достатньо для вантажоперевезення до 10 тонн в рамках України. Але для масштабних процесів транспортування залучають морський транспорт. На кораблях-контейнеровозах можна перевозити об'єкти будь-яких видів і габаритів, у тому числі автомобілі. Для цього використовують стандартні 20- та 40-футові контейнери.

У всьому світі розвинена ефективна логістична система портів і перевалочних пунктів, що дає змогу успішно керувати великими обсягами вантажів. Кінцеве рішення про вибір транспорту для перевезення вантажів приймається після детального зважування всіх чинників і консультації з експертом. Враховуються вимоги до швидкості доставлення, але пріоритетним моментом стає безпека.