Вантажоперевезення – найважливіша складова будь-якого бізнесу. Вони дозволяють доставити продукцію до будь-якого пункту для подальшої реалізації. Транспортування товару здійснюється різними способами: автомобільним, морським, залізничним чи повітряним. Кожен з них відрізняється своїми особливостями, але основні етапи перевезення, незалежно від виду транспорту, однакові.

Як відбувається перевезення вантажів: основні етапи

Насамперед виконавцю надходить заявка від замовника. Після узгодження обсягу основних та додаткових послуг розробляється оптимальний маршрут з альтернативними варіантами. Клієнт може сам запропонувати маршрут, при цьому виконавцю необхідно здійснити його попереднє обстеження. Коли всі питання будуть вирішені, укладається договір між сторонами.

Наступним етапом є виконання підготовчих робіт перевізником після отримання передоплати. Попередні роботи включають:

Оформляється також акт приймання та здавання підготовчих робіт, оплачених клієнтом.

Далі здійснюється перевезення товару. Транспортна компанія забезпечує оперативне усунення всіх перешкод, які можуть виникнути по дорозі. Після того як транспортний засіб прибуде до місця призначення, його розвантажують та оформлюють акт здавання та приймання виконаних робіт.

Як транспортні компанії здійснюють перевезення залежно від виду вантажу

Залежно від виду товару йому може знадобитися особливий спосіб перевезення:

  1. Для сипких товарів – відкриті автомобілі, закриті тентом або брезентом транспортні засоби, вагони, контейнери.
  2. Для наливних вантажів – автоцистерни, цистерни, контейнери-цистерни.
  3. Для небезпечних речовин – цистерни, контейнери, причепи. Транспортні компанії доставляють такі вантажі з дотриманням особливих запобіжних заходів. Тара обов’язково має бути сертифікована.
  4. Для будматеріалів, товарів, упакованих у коробки, ящики знадобляться піддони. Крихкі вироби транспортують на піддонах зі стійками.
  5. Для товарів, що швидко псуються (харчові продукти, ліки, вакцини), яким необхідний певний температурний режим, потрібні рефрижератори або ізотермічні фургони з теплоізоляційним кузовом.
  6. Для живих вантажів (тварини, птиця) повинні виконуватися санітарно-ветеринарні вимоги. Транспортують їх у скотовозах, клітках, ящиках, резервуарах після обов’язкової дезінфекції.

Свої особливості має й транспортування збірних вантажів:

Доставлення вантажів такого типу потребує певних тимчасових витрат, оскільки необхідно зібрати у кузові одного автомобіля товари від різних клієнтів. Однак і вартість такої послуги є невисокою.

При транспортуванні негабариту потрібна серйозна підготовка. Співробітники транспортної компанії:

Перевізник повинен знати всі особливості транспортування негабаритного вантажу. В іншому випадку можуть виникнути проблеми з доставленням товару або доведеться сплатити штраф.