У процесі перевезення вантажу беруть участь не лише водії та вантажники, з якими клієнт взаємодіє напряму. Значну частину роботи виконує диспетчер – посередник між замовником та виконавцем. Він визначає пріоритети клієнта, підбирає відповідний спосіб взаємодії, який буде комфортним щодо оплати. Максимальна поінформованість дозволяє співробітнику компанії коригувати маршрути транспорту таким чином, щоб ресурси використовувалися оптимально.

Що робить диспетчер вантажоперевезень

До обов’язків диспетчера входять:

Людина, яка обіймає посаду диспетчера, повинна мати специфічні знання. Необхідно добре вивчити особливості різних видів вантажоперевезення, розбиратися в характеристиках товарів, що дозволяє підібрати найбільш прийнятний вид транспорту. Важливо враховувати, що деякі вантажі повинні бути доставлені з дотриманням особливих умов.

Спеціаліст визначає також спосіб вантажно-розвантажувальних робіт, що впливає на швидкість виконання замовлення. До його обов’язків входить і розробка відповідного маршруту. Досвідчений диспетчер компанії може запропонувати замовнику найефективніший шлях доставлення товару.

Диспетчер одночасно може опікувати кілька доставлень. При цьому він повинен відстежувати переміщення вантажу, доки його не доставлять одержувачу. Тому замовнику завжди доступна інформація про місце перебування товару. Робота вважається виконаною, коли буде одержано підтвердження про прибуття товару на вказане місце. Після цього клієнт виплачує обумовлену в договорі суму винагороди.

Постійне відстеження ситуації на маршрутах дозволяє швидко знайти рішення у разі критичних і непередбачених ситуацій. Досвідчений спеціаліст, який має знання про специфіку шляху, надасть клієнту інформацію про ситуацію на дорозі, запропонує шляхи об’їзду, що дозволить заощадити час.

У разі позаштатних ситуацій (наприклад, пошкодження машини, відмова від замовлення) диспетчер зобов’язаний розібратися у тому, що відбувається. Його завдання – розв’язати проблему в такий спосіб, щоб були задовольнили всі сторони.

Диспетчер вантажоперевезень: що потрібно знати та вміти

Диспетчер може бути:

Для ефективного виконання своїх обов’язків диспетчер повинен мати певні якості:

У своїй роботі фахівець користується телефоном, електронною поштою та факсом, тому необхідні впевнені знання функцій цих пристроїв. У наш час вантажі можуть відстежуватися за супутником, тому наявність повноцінного доступу інтернету є обов’язковою. 

Для диспетчера вантажоперевізної компанії необхідні знання:

Оформлення замовлення диспетчером вантажоперевезень

При документальному оформленні замовлення диспетчер повинен враховувати різні нюанси та опрацьовувати сумнівні моменти. Усі документи мають бути ретельно перевірені. Обов’язково зазначаються паспортні дані водія, номер та тип транспортного засобу. Мають бути зазначені також характеристики вантажу. Важливим моментом є термін доставлення.

Договори вантажоперевезення укладаються лише письмово. Це гарантія отримання винагороди. Оплата послуги здійснюється згідно з умовами, прописаними в договорі. Розрахунок може бути готівковим або безготівковим, провадиться він після розвантаження транспортного засобу.