Європейський Союз виявляє намір продовжити режим "транспортного безвізу" з Україною до кінця 2025 року. Проте, в супроводі цієї ініціативи, Єврокомісія планує вжити ряд заходів для посилення вимог до українських водіїв та операторів автомобільних перевезень. Ці заходи спрямовані на підвищення безпеки дорожнього руху та запобігання шахрайству в галузі транспортних перевезень.

ЕС планирует продлить 'транспортный безвиз' с Украиной до 2025 года: Меры по ужесточению требований к водителям и операторам

Посилення вимог до українських водіїв та операторів перевезень

З метою забезпечення належного функціонування транспортного безвізу між ЄС та Україною, Єврокомісія розглядає можливість встановлення додаткових вимог до українських водіїв та операторів автомобільних перевезень.

  1. Обов'язкова наявність документів та спеціальних документів: Однією з головних пропозицій Єврокомісії є введення обов'язкової наявності документів, які підтверджують відповідність транспортного оператора у належний спосіб здійснювати міжнародні перевезення. Це означає, що кожен транспортний оператор повинен мати у своєму розпорядженні документи, які свідчать про те, що він уповноважений для здійснення міжнародних перевезень та дотримується всіх умов договору.
  2. Крім того, є плани по встановленню обов'язкової наявності спеціальних документів, які підтверджують, що операція без вантажу пов'язана з транзитними або двосторонніми операціями. Це сприятиме уникненню недобросовісних практик та підвищить рівень довіри в галузі автомобільних перевезень.
  3. Посилення дотримання обов'язків та боротьба з порушеннями: Згідно з ініціативою Єврокомісії, важливим аспектом буде посилення дотримання операторами автомобільних вантажних перевезень їх обов'язків, пов'язаних з операціями, що дозволені угодою. Це включає боротьбу з шахрайством або підробкою документів водія та порушеннями безпеки дорожнього руху.
  4. Буде вжито заходів для забезпечення того, що оператори перевезень дотримуються усіх правил та умов, встановлених для здійснення міжнародних перевезень. Порушення цих правил може призвести до серйозних наслідків, включаючи призупинення угоди про транспортний безвіз у конкретних географічних зонах.

Нове застереження для транспортного безвізу з Україною

Однією з ключових нововведень є введення нового запобіжного застереження, згідно з яким угода про транспортний безвіз може бути призупинена у випадку серйозних порушень національного ринку автомобільних перевезень у певній географічній зоні. Це дозволить Європейському Союзу ефективно реагувати на будь-які проблеми, які можуть виникнути в процесі здійснення автомобільних перевезень з Україною.

Якщо вам потрібні вантажоперевезення, логістична компанія EA Logistic готова забезпечити широкий спектр послуг з логістики та транспортування. Компанія готова в повному обсязі врахувати всі вимоги, що ставляться до українських водіїв та операторів автомобільних перевезень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини зростання цін на вантажні перевезення, Модернізація пропускної спроможності на західному кордоні: Україна планує реконструкцію 18 пунктів пропуску