На польсько-українському кордоні спадає напруга. Державна прикордонна служба України повідомила, що 29 квітня відновлено рух вантажівок на пропускному пункті «Гребенне-Рава-Руська». Він залишався останнім серед тих, що були охоплені протестом польських фермерів (22 квітня завершено блокаду пункту «Ягодин-Дорогуськ»).

Після кількох місяців безрезультатних переговорів між Києвом та Варшавою вдалося знайти компроміс. З 9 лютого протестувальники пропускали лише по 15 порожніх українських вантажівок на день. Вони намагалися тиснути на польський уряд, щоби політики створили кращі умови для місцевих аграріїв і контролювали імпорт українського зерна. На думку спікерів протесту, воно «неякісне та створює недобросовісну конкуренцію через дешевизну».

Проте блокування кордону призвело до економічних проблем як для України, так і для Польщі. Доставка товарів затримується, а фінансові втрати двох країн обчислюються мільйонами доларів. На поточний момент рух вантажівок в обидві сторони відбувається в нормальному режимі. Але український транспорт із зерном пропускають до Польщі лише тоді, коли він іде транзитом.

Фермери пропускають вантажівки з України до Польщі: ситуація нормалізується

Розвиток ситуації: чого чекати далі

Аграрні міністри Польщі й України зустрінуться 7 травня для проведення нового раунду переговорів, адже проблема співпраці в аграрному секторі залишається невирішеною. Планується ухвалити рішення щодо роботи в літній період, щоб уникнути нових акцій протесту.

Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, заявив про надходження до українського державного бюджету 2,5 мільярда гривень. Цього вдалося досягти лише за тиждень після розблокування пунктів пропуску. Надходження зростатимуть, а польські й українські бізнесмени точно відчувають полегшення від такого ефективного рішення.

Хоч би якою була ситуація надалі, варто подбати про надійного вантажоперевізника. Маючи на озброєнні багаторічний досвід, логістична компанія EA Logistic неодмінно допоможе з міжнародними перевезеннями різних товарів. До переліку послуг входить розроблення оптимального маршруту, митне регулювання та страхування. Фахівці уважно стежать за розвитком подій на польсько-українському кордоні, аби грамотно реагувати на зміну ситуації та уникати простоїв.

ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО: